»Iščejo tržno nišo za izgubljen dobiček iz tobaka in tobačnih izdelkov, pri tem pa jim je malo mar za zdravje ljudi, zlasti otrok in mladih.«
»Zagotovo pričakujemo, da se bo to področje začelo urejati. To je formalno izkazana volja Slovenk in Slovencev o želji po modernizaciji zakonodaje na področju konoplje.«
»Nekdo, ki je zasvojen, pa ni več svoboden.«
»Izdelki ohranjajo zasvojenost z nikotinom in so vaba za nove, mlade uporabnike, ki nato tobačni industriji nosijo denar.«
»Želimo si boljše regulacije, ne pa črnega trga. Popolna prepoved bo pomenila nekaj drugega. Verjetno se bo razpasel tudi črni trg.«
»Ne gre za to, da bi si želeli, da bi Slovenci na veliko kadili. Trdimo pa, da se zaradi enotne tobačne embalaže število kadilcev ne bo zmanjšalo, pač pa bo izgubil le proračun.«
»Če je posameznik tobačnemu dimu izpostavljen pogosto in dolgotrajno, se lahko pojavijo iste bolezni in zdravstvene težave kot pri kadilcu.«
»Niti tako imenovana medicinska konoplja ne zdravi bolezni, pač pa jo zdravniki v določenih primerih lahko predpišejo kot dopolnilno zdravljenje, ko druga terapija ni dovolj učinkovita.«
»Proti zastrupljanju naših otrok z marihuano, heroinom in drugimi drogami. Otroci potrebujejo v času odraščanja prostor za razvoj, za razvijanje talentov za življenje, ne pa da si bodo že kot otroci zavozili življenje.«
»Priljubljenost konoplje postaja tako velika, in ta občutek, da je pravzaprav nepomembna, nekateri to sploh ne odstranjujejo več kot drogo, je tista, ki je seveda škodljiva.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju